17 Şubat 2012 Cuma

Ankara'nın Yeni Oluşumları...

Ankara'nın son 5 yılına iyi bakmalıyız. 5 yıldır Ankara yoğun bir genç dalga hareketi ile karşı karşıya; üzerindeki ölü toprağını atıyor...

Akademisyenler, iş adamları hatta siyasiler ve kuşkusuz Ankara'lılar, bu genç hamlelere karşı sempati duymalı, destek vermeliler.

Bu oluşumlar kesinlikle suç işlemiyorlar. Onlar kentlerine sahip çıkıyor ve biraz olsun seslerini duyurmak istiyorlar. (KelleKoltukta, KÜF, Yaygara, Bubirkitschenetkinliğidir akla ilk gelenler.)

Ve işte Ankara'nın yeni oluşumları:

1. "Gerçek Kötüler" (Galeri Kara'da gerçekleştirdikleri sergi ile Ankara'nın durgun suyuna bir taş da onlar attı, çok da iyi oldu. Dinamik bir kadroya sahip olan Gerçek Kötüler çoktan takip listemize girdi...)

2. "Yumuşak G" (Merakla izliyoruz; sokakları etiketlediler, partiler düzenlediler...)

3. "Avareler" (onlara memur kenti Ankara'da yeni bir gerilla oluşumu diyebiliriz; cesaretleri ile kamusal alana sızıyor, müdahalelerde bulunuyorlar... İşaretlemeler yapıp, bizlere bir şeyler söylemek istiyor gibiler: Belli ki çığlık atmak istiyorlar. Düzene, sisteme, dayatılan yaşam tarzlarına karşı ÇIĞLIĞI duymak da herkese iyi geliyor... ) 

________________________________________________________________


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder