16 Eylül 2010 Perşembe

300 KM !


Evet yanlış duymadınız tam 300 km. !!! Şöyle anlatayım:

sabahın erken saatlerinde kendini yollara vuran Erdal ve Fırat adamlar ilk istikamet ileri bir vaziyette HAYIR'lar diyarı Hasandede'nin yolunu tutmuşlardır (referandumda %96 hayır çıkaran kasaba)

yaklaşık 1,5 saatlik yolun ardından toplam da 25m3 olan 15 adet mermer bloğu hakkıyla yerlerine yerleştirip yontucularına hazır ve nazır hale getirmişlerdir.... daha sonra hasandedenin aslan yürekli belediye başkanını 1,5 saate yakın bekledikten sonra - kendisinin ağzından dökülecek baklaları beklerken - evet çocuklar ellerine sağlık sizle bugünlük bir işim yok ! lafı üzerine başları önlerinde - bekledikleri 1,5 saat zihinlerinde tekrar Ankara'nın yolunu tutmuşlardır - velhasıl bir imza için yollara düşüp beytepe'ya gelen bu adamlar - Ostim e rotayı çevirmişlerdir:
odtü üzerinden gitmek isterken Trafiği görüp yol değiştirip - çiftlik kavşağına Trafiği görüp - gerisin geri Etimesgut yoluna Trafiği görüp - ver elini çevre yolu diyen bu iki adam inadım inat kıçım iki kanat ulan o trafiğe girmeycem 50 km fazla olsun arabanın tekeri durmasın mantığıyla Ankara'nın etrafında cirit atar gibi döndükten sonra Ostim'e varmışlardır....
sizlere bu yazıyı da Ostim'de Osman hocanın atölyesinden yazmaktayım... Erdal karşımda bayağı bu kadar yolu kendi yapmamış gibi demir kesiyor atölyeyi yardırıyor neyse o yardıra dursun bizde bloglamamızın sonuna gelelim.

yeni Blogger olarak bir not: blog olayına alışabilecek miyim ki gibi kafa karışıklıklarını bir yandan yaşamıyor değilim ama tutturacaz ! eminiz... yakında umarım fotolarla da zengin dolu dolu bir şenlikli blog havasına girebiliriz diye umarım: örnek: www.ekinklch.blogspot.com .... Ekin hocam ellere sağlık...
__________________________________________

1 yorum:

  1. olcak olcak, bayaaaaa da olcak :) bu arada telefondan bloglama ve foto yükleme konusunda yeni yöntem buldum, birazdan denicem, anlatırım... kolay gelsin bu arada taş heykel şeysinde :)

    YanıtlaSil